Ankara Partikül Temizliğin de Salih Usta

Ankara Partikül Temizliği

 

Partikül Temizleme

 

Ülkemiz başkenti Ankara partikül temizliği konusunda uzman ustaların bulunduğu bir şehirdir. Ankara’da partikül filtresi temizliği, dizel motorlarında bulunan egzoz gazlarının ayrıştırılması hususunda hizmet eden bir sistemdir. Bu partikül filtre sistemi bazı durumlara bağlı olarak tıkanabiliyor. Gerek aracın düşük rölantide kullanılması gerek farklı yakıt kullanılması sonucu bu sıkıntı gözlenebiliyor.

 

Ankara Partikül Temizleme Sisteminin Yöntemleri

 

Her aracın kendiliğinden yaptığı bir işlem vardır. Buna yüksek ısıyla temizleme işlemi de denilebilir. 700 derecelik ısıya ulaşan partikül filtresi kurumları yakarak dışarıya atılmasını sağlar. 700 dereceye ulaşmak zor bir durumdur. Partikül filtresinin derecesi 700 olması için aracın yarım saat boyunca 2500 – 3000 devirde çalışması gerekmektedir. Aracınızı şehir içerisinde kısa mesafelerde kullanıyor iseniz ve fazla devir yapmıyorsanız aracınızın partikül filtresi temizlenmiyor olabilir. Partikül filtresinin temizlenmesini istiyorsanız aracınızı 2500 veya 3000 arası bir devirde yarım saat çalıştırırsanız burada temizlenmesi konusunda olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Bu durumu her 20.000 km’de bir uygularsanız daha da olumlu sonuçlarla karşılaşırsınız.

 

Kimi araçlarda partikülle bağlantılı ve içerisinde olan boru ile egzoz gazının miktarını ölçen bağlantı borusu bulunur. Bir diğer boru ise partikülden çıkan ve partikülün gaz miktarını ölçen ikinci bir boru bulunur. Eğer bu durumda çıkan gaz miktarı giren gaz miktarından düşükse ve içerisinde fazladan gaz kalıyor ise aracın beyni motora filtreyi temizlemesi için bir sıvı kimyasal madde gönderir. Motor içerisinde yakıtla yanan bu madde motorun ısısını hızlı bir şekilde yükselterek partikül filtresinin temizlenmesini sağlar.

 

Bir başka yöntem ise filtreyi çeşitli kimyasallar kullanarak temizlemedir. Piyasada çok fazla miktarda bulunan bu kimyasallar genellikle motorun yakıt kısmına konulur. Partikül içerisinde kurumun çözülerek dışarı atılmasını sağlayan bu kimyasallar yakıtla birlikte motor içerisinde yanarak çıkardığı gaz deterjan etkisi gösterir.

 

Partikül Filtresini Sökerek Temizleme Yöntemi

 

Bu yöntemle filtre araçtan komple sökülerek piyasada satılan kimyasallar kullanılarak temizlenir. Bu kimyasal maddelerin makineleri de bulunmaktadır ve bu araçlar sayesinde de temizliği yapılabilir.

 

Bütün bunlar dışında bilgisayar jenerasyonuna bağlayarak orijinal cihaz aracılığıyla devir gözlemleyerek yapılan temizleme işlemidir. Bu işlem yüksek devirde yapılan işlemle hemen hemen aynıdır.

ankara partikül temizliği, ankara partikül, ankara partikül temizleme, partikül temizleme ankara, partikul temizliği ankara, partikül filtresi temizleme ankara,