Partikül Filtresi Temizleme Ankara’da Salih Oto

Partikül Filtresi Temizleme Ankara

 

Dizel motor kullanan araçlarda partikül adında zaman zaman motor aksamında biriken aşırı gaza basmanın ve ani hızlanmaların etkisiyle birtakım birikmeler meydana gelmektedir. Bunlar başlarda hiçbir sorun ortaya koymazken zamanla sorunlar ileri boyutlarda motor aksamlarının performanslarında gözle görülür bir biçimde düşüş yaşamalarına neden olmaktadır. İşte üzerinde durulan bu sorunları ortadan kaldırmak için düzenli aralıklarla partikül temizliğinin yapılmasına dikkat edilerek söz konusu partikül temizliklerini tamamlamak gerekmektedir. Ancak bu durumlarda söz konusu kirlenmelerin önüne geçilmiş ve motor performanslarının en üst dereceye çıkarılması sağlanmış olacaktır.

 

PARTİKÜL TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

 

Partikül temizliği iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki olarak partikül temizleme işleminde otomatik temizleme işleminin bulunmasıdır. Bu temizleme işlemlerini oluşturmak adına ECU sisteminin temizlik işlemini kendiliğinden algılayarak temizlik işlemini tamamlaması sürecine dayanmaktadır. Bu sürecin tamamlanması belli bir zaman alabilmektedir. Bu zaman aralıkları nedeniyle de süreklilik esasına dayalı olarak partikül temizliği gaz sıcaklığı sensörlerinin denetlenmesine dayanan sistemi sayesinde kendiliğinden gerçekleştirilmiş olur. Otomatik dizel temizleme işlemleri genellikle 3000 devir motorlu dizel araçlarda kendiliğinden gerçekleşirken bunun altında kalan araçlarda yetkili servisler aracılığı ile tamamlanması gerekmektedir.

 

YETKİLİ SERVİSLE PARTİKÜL TEMİZLEME

 

           Partikül filtresi temizleme ankara işlemi adına yetkili servisler etkin bir şekilde hizmetler ortaya koyar. Bu hizmetlerden yararlanarak aracın filtreleri düzenli olarak temizlenerek tüm sorunları ortadan kaldırılabilir ve aracın performansı en üst düzeye çıkarılabilir. Bunun için öncelikle yapılması gereken işlemin arasında bilgisayar sisteminin devreye sokulması gelmektedir. Ancak bu sayede yetkili servisler tarafından partiküllerin temizleme safhasına geçilmektedir. Diyagnostik sistemiyle aracı muntazam kontrol altında tutan bilgisayar sistemi araçların partikül seviyelerini normale çekmek amacıyla motorun devir gücünü artırarak böylelikle uzun vadeli bir biçimde motor aksamının temizlenmesini sağlamaktadır. Bu da söz konusu yönleri düşünülerek yetkili servislerin sağladığı unsurlar göz önünde tutularak motorun hem gücünü hem de performansını etkileyen belli başlı sistemleri meydana getirmede son derece önem taşıyan sistemi oluşturmaktadır. Bu sistem sayesinde yetkili servislerle partikül temizleme işlemleri kısa bir süre zarfında Ankara’da profesyonel ellerle yerine getirilen hizmetler olarak sadece 1 saat zarfında tamamlanabilir.

renault partikül temizleme ankara, renault partikül temizleme, partikül filtresi temizleme ankara, partikül filtresi temizliği ankara, partikül temizleme ankara, partikül temizliği ankara, ankara partikül, salih oto partikül, salih usta partikül, salih oto partikül temizleme